Найсвіжіше:
• Колишнього керівника податкової Тернополя ув’язнили за вимагання 40 тис. доларів • Лишилося зібрати п’ять тисяч: рідні просять підписати петицію щодо присвоєння звання Героя Денису Блонському • У кошторис шкільного укриття за 77 млн вписали гумову плитку з Тернопільщині по 4 рази завищеній ціні • Тернопільські ветерани візьму участь у чемпіонаті України з футзалу • На Тернопільщині водій позашляховика не врахував погодних умов та злетів у кювет • У Тернополі в пасажирському транспорті травмувалася 73-річна жінка • Салати: особливості та характеристики • Міськрада на Тернопільщині виставила на аукціон майже 18 гектарів землі • 24 квітня один з мікрорайонів Тернополя буде без води • У Тернополі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами • 47-річний мешканець Товстенської громади відповідатиме перед законом за наркозлочини • Правоохоронці провокували архітектора з Тернопільщини – Верховний Суд повністю виправдав обвинуваченого • Останні тренди у світі букетів: що зараз у моді? • П’яна водійка “Лексуса” у самісінькому центрі Тернополя скоїла ДТП • Одна з вулиць Тернополя на кілька годин залишиться без світла  • У Тернополі зник розпіарений мером реабілітаційний центр для військових • Представника Тернопільщини включено до Комітету розвитку футболу УАФ • Частина Тернопільської області буде без світла: стала відома причина • У громаді на Тернопільщині зустріли тіло загиблого Героя, котрий майже рік вважався безвісти зниклим • На Тернопільщині відзавтра вводяться графіки обмеження споживання електричної енергії • На Донеччині внаслідок штурмових дій противника загинув солдат з Тернопільщини • У Тернополі правоохоронці затримали організатора корупційної схеми • Місто на Тернопільщині отримає 460 тисяч євро для забезпечення стабільного постачання чистої води • На Борщівщині не можуть поділити батьківську хату: у хід ідуть погрози і навіть вбивство собаки   • У місті на Тернопільщині на майже 20% збільшили плату за воду
rss

100 днів патрульної поліції в Тернополі: чи справдились очікування?


Опубліковано: 3 Липня 2016р. о 13:00


 stryk

Швидко, однак помітно минуло 100 днів з моменту, як у Тернополі запрацювала патрульна поліція. Головний поліцейський Файного Володимир Струк переконаний, що вони стартували успішно та продовжують тримати достойну «планку». Тож про те, чим пишається пан Струк, над чим працює вже не нова поліція, про конфлікти зі старою системою – далі в ексклюзивному інтерв’ю для газети Номер один». Отож…

Формують карту «депресивних» районів

– Минуло 100 днів… Чи задоволені цим періодом роботи?

– Звичайно, що задоволений. Наші інспектори – молодці. Добре працюють та справляються зі своїми обов’язками. Патрульні розвиваються, професійно вдосконалюються швидкими темпами.

– Кажуть, що нова поліція – це все ж не каральний, а більш сервісний орган. Тобто що Ви керуєтесь не лише законом, а й мораллю. Це так?

– Звичайно, ми виконуємо багато роботи, яка безпосередньо не входить до наших повноважень. Тобто стараємось розуміти людей та іти їм назустріч у вирішенні тих чи інших проблем, якщо навіть це не є  безпосередньо нашою компетенцією.

Наприклад, у людей є проблеми з забудовами, дворами. То ми завжди приїжджаємо, намагаємось загладити конфлікт. Ось не так давно була ситуація, коли тернополяни перекрили дорогу на проспекті Злуки. Це абсолютно не стосувалося поліції в контексті того, що ми не вирішуємо земельні спори, а можемо тільки слідкувати за дотриманням громадського порядку. Однак ми туди приїздили. Говорили з людьми. Я особисто телефонував до міського голови, аби він теж прибув на місце події. Правда, дуже довго його «видзвонював», але таки достукався.

– Ви працюєте здебільшого по «факту» чи на випередження також?

– Наше патрулювання – це, в принципі, робота на випередження. Навіть ті ж маяки на авто додають відчуття присутності поліції, що,у свою чергу, значно зменшує кількість правопорушень. Багатьох людей ці маячки нервують, але результат того вартує. Крім того, в нас є мапа, на яку ми наносимо усі порушення, зафіксовані  патрульними. Відповідно вже за три місяці роботи знаємо про проблемні ділянки, де потрібно посилити патрулювання, звернути увагу в більшій мірі. Якщо є підозрілі особи, які ще нічого не вчинили, ми їх перевіряємо, спілкуємось, проводимо профілактичні бесіди.

– Стосовно хабарів… На початках, знаю, поліцейським намагалися дати неправомірну вигоду в розмірі 100 грн. Такі випадки ще траплялися?

– Після цього вже явних спроб не було, однак під час розмови… Десь у перший місяць роботи патрульних були спроби «якось домовитись». Особливо це йшло від людей, які порушували правила дорожнього руху. Вони говорили патрульним, що добре знайомі зі мною, відповідно їм, мовляв,усе можна. Були спроби людей,які розповідали, що знають Міністра Авакова, ЕкуЗгуладзе т. ін. В основному це йшло не від посадових осіб, а пересічних тернополян. Однак патрульним я довів до відома, що немає людей, яким можна порушувати ПДР. Навіть мені в тому числі.

На чергування без посвідчення  не пускають

– До речі, зараз багато шахраїв з’являється. Люди готові представитись ким завгодно, аби зайти до чужої хати та винести цінності. Тож як відрізнити справжнього копа від потенційного злодія?

– Службове посвідчення та номерний жетон – це є обов’язкові речі, які повинен мати при собі патрульний поліцейський. Тому якщо людина попросить посвідчення, ми його пред’являємо одразу. Навіть перед заступанням на зміну в нас проводиться стройовий огляд. Люди показують, чи при собі у них всі необхідні документи, чи ніхто їх не залишив удома. Без цього їх на чергування просто не випустять.

– Що може стати причиною для догани патрульному або ж звільнення?

– У Тернополі вже, на жаль, мав місце один випадок, коли патрульного було звільнено.  Мова йде про дівчину, яка перебувала у стані наркотичного сп’яніння під час чергування.  Загалом, нетверезий стан на робочому місці – це, однозначно, є причиною для звільнення. Крім того, порушення дисциплінарного статуту. Якщо говоримо про хабарництво, то це призведе не лише до звільнення, а й несення відповідальності згідно з чинним законодавством. Як приклад – Одеса. В керівника була інформація про те, що його підлеглі беруть хабарі, однак одразу їх не звільнили, десь місяць відстежували івже тоді затримали.

– Патрульні активно взялись за боротьбу з несанкціонованою торгівлею. А як щодо кавомобілів? Чи перевіряєте Ви їх? Адже, приміром, наші журналісти знають, що більшість підприємців нехтують і пожежними нормами, і правилами дорожнього руху, просуваючи цей бізнес.

– Здебільшого ми їм виписуємо адмінпротоколи за несанкціоноване паркування. Як правило, вони стоять на дорозі, перешкоджаючи дорожньому руху. У них є дозвільні документи на реалізацію кави. Однакми написали звернення і рапорти у відповідні служби, які мають ними займатися. Це і міська рада Тернополя, і податкова, і транспортна інспекція. Ми ж технічний нагляд здійснювати не можемо, тому перевірити, чи є всі документи, не можемо. Приміром, те ж газове обладнання, яке вони використовують. При неправильному використанні воно може і вибухнути. В Тернополі є декілька підприємців, які займаються кавомобілями. Щодо усіх ми направили запити. Наразі відповіді ще не було.

– На початках поліцейським, знаю, важко було виписувати навіть штрафи. В тому числі через те, що шкодували людей. Зараз як?

–  Це проходить із досвідом. Дуже багато людей можуть порушувати правила дорожнього руху, при цьому залишатись хорошими психологами, артистам  та «давити» на жалість. Розказують страшні історії, як їм важко жити, аби лише уникнути  відповідальності. Інспектори, які не мали досвіду, все це слухали, десь намагалися зрозуміти. Але, повірте мені, Тернопіль не таке вже й велике місто, тому затятих порушників ми знаємо в лице. Хоча й досі намагаємось людям пояснювати, що вони порушили, а не одразу «ліпити» штраф.

Стара «гвардія» працювати не заважає

– Кажуть, що тернополяни  часто оскаржують виписані патрульними штрафи та виграють справи у суді. Це правда?

– Ні. Дуже незначний відсоток є оскаржень, які перемогли в судових інстанціях – менше, ніж 2-3%. І це при тому, що ми подаємо на апеляцію, бо реально, на нашу думку, патрульний діяв правильно та згідно з законом. Ви зрозумійте, суд місцевий, усі одне одного знають і, як правило, оскарження виграють тільки через це.

– Перший місяць-два патрульні працювали все ж на ейфорії. Чи кристалізувався запал у рутину?

– Ентузіазм не падає. Є цей запал в очах. Люди бачать свою роботу та її результат. Це не може не приносити задоволення.

– А для Вас особисто що є критерієм успіху підлеглих?

–  Коли є не формальний,а  реальний результат. Ми, насправді, допомагаємо людямівідчуваємоце та бачимо постійно. Майже щодня тернополяни приходять до нас із подяками. Навіть книга скарг та пропозицій уже фактично заповнена словами вдячності.

– Інфраструктура міста, до речі, сприяє патрульним чи все ж, навпаки, гальмує вашу роботу?

– Звичайно, що є достатньо запитань до стану дорожнього покриття, до розміток. Спільно з інспекцією технагляду ми замінили вже понад сто знаків або зняли. Понад 140 знаків вдалося переробити.  Щодо розміток теж було дуже багато приписів від нас. На щастя,центральну частину міста вже пофарбували.  Ми постійно звертаємось, але міська рада не завжди радо йде на контакт.

– Ви, знаю, не підпорядковуєтесь поліції на місцях, але контактувати так чи інакше з ними повинні.  Як молодим патрульним  співпрацюєтьсязі «старою» гвардією?

– Формально ми з ними співпрацюємо. Так, діалог є, хоч зі своїми нюансами. З часом усе стане на свої місця.  Насправді, дуже багато серед працівників поліції  хороших та совісних людей, але не всі!  Глобального оновлення управління не потребують, як на мене. Їм просто потрібно змінити принципи та підходи до роботи.  Мені сподобались слова Авакова про те, що реформа буде завершена тоді, коли молоді люди, які пройшли через патрульну поліції, будуть займати керівні посади в управліннях. І десь є така позиція, що, приміром,у тих же США більшість поліцейських та детективів починали саме з патруля. Тобто пройшли шлях з самого низу…

Вийдуть на обласні дороги

– Кожне місто має свою специфіку. В тому числі і на рівні порушень. Тернопіль, судячи з ваших звітів, місто сварок і поганої манери водіння. Так?

– Сварки та порушення правил дорожнього руху характерні для кожного міста. Зараз наш основний напрямок – це обласні дороги. Над цим ми працюємо. Підготовляємо частину особового складу до цього. Ми плануємо охопити дві дороги : в напрямку Львова (до Зборова)  та Хмельницького (до Підволочиська). Це стосуватиметься виключно правил дорожнього руху на цих ділянках, прилеглих сіл ми охоплювати не зможемо.

– Раніше Ви говорили, що люди часто-густо викликали патрульних  на курйозні випадки (вигнати духа, чи розважити компанію дівчаток). Зараз тернополяни більш серйозно ставляться до роботи поліції?

– Ні, і далі знімаємо котиків з дерев, дивимось, де собака не так лежить (сміється ,- авт..).

– За ці сто днів роботи чи траплялись нещасні випадки із патрульними під час чергування?

– Були хіба незначні синці, десь когось доганяли, поранились. Бувало. Але чогось серйозного, слава Богу, не було.

– Скажіть, яка мрія у Вас, як начальника поліції?

– Щоб мені не було про що звітувати перед ЗМІ. В плані, аби зменшилась кількість порушень, сімейних конфліктів. У нас немає «плану», який ми ставимо перед собою на місяць. Що от, за цей період потрібно впіймати, умовно, десять злочинців. Ні. Єдиний план, який у нас діє, – так це зробити все, що від нас залежить, аби порушень ставало  менше.

 

Це цікаво

За 100 днів роботи патрульної поліції було винесено 6515 адмінматеріаліву частині ПДР. Всього накладено штрафів на суму 1 778 485 гривень, з них сплачено 1 420 115 гривень. Також за звітній період було оформлено 128 протоколів за керування транспортним засобом у стані сп’яніння, з них 4 під дією наркотичних речовин.

 

Цифра

За 100 днів роботи  патрульними було опрацьовано 23849 подій.

За даними прес-служби патрульної поліції Тернополя


Джерело: Тижневик "Номер один"

Перегляньте також:





Новини
18 Квітня
17 Квітня
Що ви очікуєте у 2024 році в Україні?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше